Канада виділила 700 тисяч доларів на підтримку гуманітарних зусиль в Україні

«Канада реагує на COVID-19, надаючи підтримку місцевим гуманітарним фондам для забезпечення гнучкої тривалої гуманітарної допомоги там, де це найбільш необхідно. Ось чому ми виділили 700 тисяч доларів на підтримку гуманітарних зусиль в Україні», – заявили в дипломатичній установі. Про це йдеться у повідомленні на сторінці Посольства Канади в Україні в мережі Twitter.

Українська «Мрія» доставила 10 млн медичних масок до Німеччини

27 квітня український літак АН-225 «Мрія» доставив 10 млн медичних масок до Німеччини в рамках програми стратегічних авіаперевезень НАТО SALIS. Про це йдеться на офіційному сайті НАТО.

«Найбільший у світі транспортний літак доставив сьогодні з Китаю до Німеччини трохи більш як 10 млн масок, що дуже актуально. Це частина із загальної партії в 25 млн масок», – зазначила лідерка ХДС і міністерка оборони Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, яка зустрічала український літак в аеропорту.

Участь у програмі стратегічних авіаперевезень SALIS беруть 9 країн-членів НАТО: Бельгія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Норвегія, Польща, Словаччина і Словенія.

ЄС надав підприємцям з Донбасу 123,5 млн грн субсидій та компенсацій

ЄС надав 123,5 млн гривень у вигляді субсидій та компенсацій для мікро-, малих та середніх підприємств на підконтрольних Україні територіях Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Кошти надані за програмою FinancEast, що фінансується Європейським Союзом, у рамках проєкту EU4Business. Програма передбачає відшкодування до 50% вартості інвестиційних проєктів, а саме придбання в лізинг або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень.

Загалом для реалізації̈ програми Європейський Союз виділив грант у розмірі 9,5 мільйонів євро. Програма FinancEast стартувала 20 грудня 2019 року і триватиме до 2022 року або раніше, якщо будуть використані всі кошти.

Маріупольський коледж модернізують за підтримки Європейського Союзу

Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (ДонНУЕТ) модернізують, оновлять оснащення його корпусу та низку освітніх програм за підтримки гранту ЄС. Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Загальний бюджет проєкту становить понад 850 тисяч євро, з яких 810 тисяч євро – грант Європейського Союзу.

Україна представила пріоритети головування на Форумі ОБСЄ

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба офіційно відкрив Форум безпекового співробітництва ОБСЄ під головуванням України, виступивши на його першій онлайн-сесії, повідомляє Урядовий портал.

«Україна головуватиме в буремні часи, коли проти нашої країни триває російська агресія, а світ зіткнувся з пандемією коронавірусу. Це час великих викликів, але ми будемо надалі шукати можливості та конструктивні відповіді на ці виклики»,— заявив Дмитро Кулеба, звертаючись до представників країн-учасниць та партнерів Форуму.

Він наголосив, що в нинішній час ОБСЄ залишається життєво необхідною платформою співпраці та діалогу. Водночас Форум безпекового співробітництва, який приділяє основну увагу військово-політичному виміру безпеки, є наріжним каменем організації.

Дмитро Кулеба наголосив, що потрібно здійснювати кроки для відновлення довіри та стабільності в регіоні ОБСЄ, адже не можна просто спостерігати за грубими порушеннями принципів організації, що тривають.