На Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського (ДонНУЕТ) чекають позитивні зміни. А саме проєкт з модернізації, оснащення його корпусу та оновлення низки освітніх програм, який реалізується за підтримки гранту Європейського Союзу.

Проєкт виконується у рамках програми «Підтримка ЄС для сходу України». Мета – підвищити освітню та наукову роль ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області. Загальний бюджет проєкту – понад 850 тис євро, з них 810 тис євро – грант Європейського Союзу, понад 42 тис євро – внесок самого навчального закладу. Термін реалізації три роки – до 2022 включно.

У рамках проєкту планують відновити та модернізувати навчальний корпус Маріупольського коледжу ДонНУЕТ. А саме – виконати ремонт даху, модернізацію систем мереж, заміну вікон та дверей, облаштувати пандусами. А також ремонт 37 навчальних та 32 адміністративних аудиторій, 10 туалетів, актової та спортивної зали, бібліотеки, їдальні.

До нього входить придбання обладнання для облаштування навчального корпусу коледжу. Серед них – ІТ-обладнання, офісні меблі для створення трьох  комп¢ютерних класів, бізнес-інкубатору, цифрової мовної лабораторії для розвитку іншомовної спроможності.  Обладнання для облаштування навчальних та наукових технологічних, фізичних та хімічних лабораторій, а також  модернізації  їдальні, актового  залу, бібліотеки. Придбання інвентаря для спортивного залу.

Також проєкт включає оновлення освітніх програм відповідно до потреб громади:

  • обмін персоналом: організація навчальних візитів  співробітників до українських та іноземних закладів вищої освіти, пов¢язаних з розробкою та вдосконаленням освітніх програм;
  • оновлення освітніх програм, зокрема за спеціальностями “Туризм”, “Готельно-ресторанна справа” (молодший спеціаліст, бакалавр, магістр);
  • розробка освітніх програм дуальної форми здобуття освіти (бакалавр, магістр);
  • розробка та оновлення цифрових навчальних матеріалів за  освітньою програмою;
  • оновлення відкритого освітнього ресурсу (репозитарію).

Як підкреслюють в університеті, проєкт відповідає філософії «Стратегії розвитку Маріуполя – 2021». Адже з його допомогою буде створено сучасну інфраструктуру та освітнє середовище, впроваджено інноваційні технології навчання, обладнано приміщення з урахуванням усіх елементів доступності.